Bezpłatne webinaria z zakresu bezpieczeństwa dzieci

Szanowni Państwo

uwzględniając nową sytuację z prowadzeniem zajęć lekcyjnych w formie zdalnej, pozwalam sobie na przesłanie Radzie Rodziców ora Trójkom Klasowym oferty pierwszego w Polsce szkolenia dla dzieci i młodzieży z zakresu bezpieczeństwa  w formule on-line. Szkolenie trwa 60 min i skierowane jest do dwóch grup wiekowych: klas: I – IV oraz klas V -VIII. Bezpośrednio po zakończeniu zajęć – uczestnicy otrzymają materiały dydaktyczne w formie elektronicznej.

Aby jednak rodzice lepiej zapoznali się z treścią webinarium dla dzieci – zapraszam Trójki Klasowe oraz Radę Rodziców na bezpłatne webinarium dokładnie opisujące warsztaty on line skierowane do dzieci.  Na wspomnianych warsztatach rodzice dowiedzą się na co kładziony jest akcent w szkoleniu, na jakie sprawy w relacjach dziecko-rodzic w kontekście bezpieczeństwa zwracamy szczególną uwagę, powiemy także jakich prostych tricków uczymy na szkoleniu dzieci w celu rozróżnienia osób przyjaznych dzieciom od nieprzyjaznych.

Poniżej przedstawiam wybrane tematy z omawianych na warsztatach:

1) czy osoby o miłej powierzchowności są „dobre” a osoby „brzydkie” to te, od których można spodziewać się czegoś złego?

Dzieci z natury ufają dorosłym miłym i ładnym. Jednym z celów szkolenia jest pokazanie, że nie należy utożsamiać dobrej osoby z piękną osobą a brzydoty z niebezpieczeństwem (ze strony dorosłych).

2) „tajemnicze hasło” – co to jest? Prosty trick powodujący że Państwa dziecko odróżni osobę podszywającą się pod Państwa znajomego

3) analiza przypadków: „chodź ze mną – pokażę ci fajne pieski”, „helloween – przekraczamy czy nie próg odwiedzanego mieszkania?”, „budka z lodami”, „jestem znajomym twojego taty z pracy – wpuść mnie do domu”, „jesteś z znajomym twojego taty z pracy – wejdź do mojego samochodu, to cię podrzucę do szkoły”, dla dzieci bawiących się w pocemony – „chodź ze mną, to pokażę ci pokemona, którego szukasz”, „zapraszam na casting” – telefon od nieznajomego

4) Facebook – co można a co nie umieszczać na własnym profilu (klasy V – VIII)

5) Co robić w sytuacji zgubienia się – reguła STOP

6) Co zrobić, gdy znajdziesz podejrzaną paczkę

7) Metodyka postępowania w sytuacji zaczadzenia, oparzenia, porażenia prądem, ataku psa, ataku niedźwiedzia (na szlaku), burzy, pożaru

8) Numer 112 – co mówić a co nie w sytuacji, gdy dzwonimy na numer 112

9) Jak zachować się w sytuacji wejścia na teren szkoły osoby z ostrym narzędziem / bronią (klasy V – VIII)

Jeżeli uznają Państwo, że treści przekazane na bezpłatnym szkoleniu dla Trójek Klasowych oraz Rady Rodziców stanowią wartość dodaną do tego, czego uczą się dzieci w szkole w obszarze bezpieczeństwa, wówczas zapraszamy do skorzystania z oferty płatnego webinarium dla dzieci. Cena za wspomniane szkolenie wynosi 9 zł za dziecko. Cena obejmuje: godzinne szkolenie, materiały szkoleniowe oraz konsultacje po szkoleniu wykładowca-rodzic (o ile rodzic wyrazi zainteresowanie dodatkową konsultacją).

Poniżej przedstawiam rekomendacje dotyczące szkolenia ze strony osób związanych z bezpieczeństwem publicznym:

Warsztaty dla dzieci i młodzieży z zakresu Bezpieczeństwa Akademii Samodzielności autorstwa Przemysława Jakóbczyka doskonale znanego w środowisku osób zainteresowanych problematyką bezpieczeństwa dzieci.

Doskonale przygotowany materiał, opisujący krok po kroku proces jak nasze pociechy powinny sobie rodzić ze współczesnymi zagrożeniami, jak reagować, jak być ostrożnym, a w ostateczności jak samemu sobie poradzić w trudnej sytuacji oraz jak szybko oraz skutecznie wzywać pomoc. Na szczególną uwagę zasługują świetnie opracowane krótkie filmy poglądowe z określonymi sytuacjami wziętymi z życia naszych pociech. Wszystko podane w logiczny i przystępny sposób, co cenne w pigułce, tak aby przygotowany materiał do opanowania było czytelny i prosty do wdrożenia i zastosowania w życiu. Opracowane tam wskazówki oraz wytyczne skierowane do dzieci i młodzieży są jasne i bardzo czytelne, łatwe do zapamiętania oraz tym samym bardzo skuteczne do wykorzystania w wielu sytuacjach. 

Dobrze, że na rynku polskim pojawiła się ta pozycja. Moim zdaniem może być doskonałym uzupełnieniem podręczników do przedmiotu Edukacji dla Bezpieczeństwa dla szkól podstawowych oraz ponadpodstawowych, których jestem współautorem. Jestem przekonany, że przygotowane Warsztaty dla dzieci i młodzieży spełnią rolę drogowskazu adresowanego do szerokiego grona młodych odbiorców i w znacznym stopniu przyczynią się do podniesienia ich bezpieczeństwa. We współczesnym świecie nie będzie lepiej, może być tylko gorzej i na gorzej trzeba się przygotować, trzeba przygotować nasze dzieci. Brutalne ale prawdziwe.

Z uwagi na czasy, w jakich żyjemy gorąco polecam,

ppłk rez. Andrzej Kruczyński, były oficer GROM, współautor podręcznika „Edukacja dla bezpieczeństwa – podręcznik dla szkoły ponadpodstawowej”, były szef bezpieczeństwa Stadionu Narodowego w Warszawie

Bardzo przydatny materiał dydaktyczny przedstawiający niezbędną wiedzę młodym ludziom jak przetrwać zagrożenia we współczesnym świecie pułapek. Przemysław Jakóbczyk w czytelny sposób wyświetlił lata swojego zawodowego doświadczenia oraz bezgranicznej pasji skierowanej na edukację w obszarze zachowania w przypadku wystąpienia  stanów nadzwyczajnych dla dzieci i młodzieży.

W pełni rekomenduję „Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa”, szczególnie w dobie potrzeby edukacji zdalnej.

Wojciech Majer – inspektor w stanie spoczynku, były dowódca Centralnej Jednostki Kontrterrorystycznej Policji KGP

W trakcie szkolenia można będzie nabyć dwie książki beletrystyczne dla czytelników w wieku 7-14 lat, mojego autorstwa: „Księga samodzielności czyli przygody Zuzy na bezludnej wyspie – tom I” oraz „Księga samodzielności czyli Zuza w tarapatach – tom II” (dostępna od grudnia), w których fabułę wpleciona jest wiedza poruszana w trakcie warsztatów on-line z dziećmi. Recenzje na temat książek można znaleźć klikając na link: www.księgasamodzielnosci.com

W razie pytań lub chęci rezerwacji terminu szkolenia pozostaję do Państwa dyspozycji mailowo i telefonicznie (tel. 505602171)

 Z wyrazami szacunku
Przemysław Jakóbczyk
Prezes
Fundacja Akademia Samodzielności
tel. 505602171
www.akademia-samodzielnosci.pl
www.ksiegasamodzielnosci.com
www.facebook.com/akademiasamodzielnosci
www.facebook.com/ksiega.samodzielnosci